Esnek otomasyon ve işleme donanımları

Ürün giderek çeşitlendirilmiş olur yerine daha hızlı, ürün yaşam döngüsü, kısalma toplu (özellikle küçük) üretim birçok çeşidi olduğu zaten üretim kalıpları imalat mainstream. Bu nedenle, otomatik işleme ekipman esnek yükseliyor. Esnek çeşitli kolayca--dan bir parça değiştirme için başka bir işleme işlevinin parçası işlenmesi belirli bir aralık içindeki olabilir esnek ortaya içinde nesneler. Esnek otomatik işleme yazılım/programlama tarafından kontrol edilen işleme, makine aleti sadece ilgili yazılım/programlama ve küçük jig (armatürleri yerine bazen bile gerek) değiştirerek diğer parçaları ile yerini aldı. Genellikle manuel ayar, donatımı, makine aletleri için seri üretim veya önemli ölçüde çok ürün üretim ekipmanları ayarlamaları ve üretim hazırlık süresini kısaltacaktır birden çok parça üretimi değiştirmek için her ikisi için işleme başka bir kısmında elde edilebilir değil.

Bazı aşağıdaki işlevleri ile orta ve küçük toplu üretim, otomatik işlem için.

(1) otomatik olarak işleme işlevi, bir veya bir grup bilgisayarı ayarlayabilirsiniz otomatik işleme donanımları dönüştürmek veya üretim kontrolü ve yönetimi sistemi için programlanabilir denetleyicisi, sistem onların ihtiyaçlarına göre farklı ürünlerle uygun ile donatılmış olabilir ve hızlı bir şekilde işlev otomatik ekipman iş programı değiştirme, sistem yükü ayarlama süresini azaltmak.

(2) birden fazla ürün veya parçalar, iş parçası sırasında işleme sistemi ve kelepçe taşıma sistemi, aynı zamanda işleme sistemi eşlik eden otomatik işlenmesini işlevi önemli çok yönlülük ve otomasyon yüksek derecede vardır, otomatik olarak birden çok ürün veya parçalar işleme fonksiyonları grupları temel alan grup teknolojideki tüm sistem yapmak.