Bilgisayarlı kapitone Makinası tamir ve bakım ipuçları

Bilgisayarlı kapitone makinesi kullanmak zaman, sık sık çeşitli sorunlara eğilimli uzatan ile. Bu nedenle, biz bilgisayarlı kapitone makinesi, makul bakımından iyi bir çalışma ortamı korumak dikkat etmelidir.

Bilgisayarlı kapitone makine çalışma ortamı, fiziksel ve elektronik ortamda iki şekilde dahil. Eski ortam sıcaklığı, nem, toz kirliliği ve titreşimler, etkisi gösterir; İkinci statik elektrik, güç hat gürültüsü ve RF müdahale anlamına gelir. Çevresel faktörler dikkate alınmaz, hatalı çalışması sistem neden olabilir.

1, bilgisayarlı makine ortam sıcaklık ve nem kapitone: bilgisayar gereksinimleri için sıcaklık ve nem oranı yüksek, rahat ortamı kullanıcı duyumsamak sürece değil, bilgisayarlar karşılamak.

Sıcaklığı çok düşük, bazı bölümleri düzgün çalışmıyor olabilir, bu bir bilgisayar hatası sıcaklık çok yüksek, bilgisayar aşırı ısınma nedeniyle zorluklar bileşen arızası soğutma değil;

Bağıl nem oranı değişir, kendi konumu nedeniyle, çok kuru hava statik elektrik birikimi, entegre devreler, her iki insan için kötü bir hasar ve makine neden olabilir. Çok nemli hava, bilgisayar çipleri zavallı kişi veya kısa devre kaynaklanan korozyona neden oksidasyon içinde yapacaktır.

2, havalandırma: bilgisayar soğutucu için havalandırma, bilgisayarı en iyi havalandırma ve Shun için belirli gereksinimleri vardır.

3, toz geçirmez: motor Oda ortamıdır düzgün makineleri iş sağlamak ana faktör, temizlik ekipmanları, terlik ve Cap kapak gibi bazı toz ekipman olması gerekir.